Gimnáziumi beiskolázás 2019.

Beiskolázás a 2019/2020-as tanévre

Weores_logo

Tisztelt Szülők!

Szeretettel várjuk Önöket nyílt napjainkon, amelyeken  vezetői tájékoztató keretében megismerhetik iskolánk múltját és jelenét, az osztálytípusokat, intézményünk küldetésnyilatkozatát, valamint működési rendjét. Természetesen, ha szeretnék, megtekinthetnek nyílt órákat is, hogy megismerhessék az ott uralkodó légkört, hogy betekintést nyerjenek abba az együttműködésbe, amely tanár és  diák között alakul ki a nevelési illetve oktatási folyamat során.

Kedves leendő diákjaink!

Gyertek el, és ismerjétek meg azt az iskolát, amely a gimnáziumi évek alatt maradandó élmények helyszíne lehet. Nyílt napjainkon megismerkedhettek az iskolával, tanárainkkal, későbbi diáktársaitokkal. Vegyetek részt azokon a nyílt órákon, melyeket a későbbiekben honlapunkon teszünk közzé.

Szeretettel várunk Benneteket!

Tekintsétek át  szórólapunkat!

A pontszámítás iskolánkban:

Elérhető maximum pontszám: 200 pont.

50 pont – az általános iskolai  5., 6., 7. év végi és 8. félévi érdemjegyekből (magyar nyelv, irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv ) – a pontszámítás felezett értékkel történik

100 pont – központi felvételi eredménye (50 pont – magyar + 50 pont – matematika)

50 pont – szóbeli meghallgatás

alkalmassági vizsga (0022-es kód esetén): megfelelt / nem felelt meg minősítés

Az oktatási hivatal tájékoztatója a felvételiről és a határidőkről:

oktatas-hu-logo-rgb

Drámatagozatra jelentkezőknek a Keleti István Alapfokú Művészetoktatási Intézmény honlapja. A drámatagozat ugyanis a két Intézmény szoros együttműködésével teljes!
kimiuj

Segítség a jelentkezési lap kitöltéséhez:

OM azonosító: 035284

Iskola pontos neve: Budapest IX. Kerületi Weöres Sándor Általános Iskola és Gimnázium

Az iskola székhelyének címe, melyet a lapra kell írni: 1098 Budapest, Lobogó utca 1.

A tanulmányi területeket meghirdető telephely (Gimnázium) kódja: 002

A tanulmányi területeket meghirdető telephely (Gimnázium) címe: 1098 Budapest, Toronyház utca 21.

Jelentkezési lapra beírandó tanulmányi területek kódjai:

• “B” jelű nyelvi előkészítővel bővített (4+1 évfolyamos) emelt magyar óraszámú osztály

angol (1. idegen nyelvként): 0001

német (1. idegen nyelvként): 0002

• “C” jelű nyelvi előkészítővel bővített (4+1 évfolyamos) emelt matematika vagy informatika óraszámú osztály

angol (1. idegen nyelvként): 0011

német (1. idegen nyelvként): 0012

• “D” jelű négy évfolyamos művészeti osztály (drámatagozat vagy emelt magyar óraszámú képzés)

drámatagozatra: 0021

emelet magyar óraszámú képzésre: 0022

Sok sikert kívánunk a felvételi vizsgákhoz!

Amivel a szóbeli meghallgatásra készülni kell (tartalmazza a felvételi tájékoztató is!):

Szóbeli meghallgatás (minden jelentkezőnek kötelező):

Kérjük, feltétlenül hozd magaddal:

• ellenőrzőkönyved (e-napló esetén egy kinyomtatott kimutatást, mely tartalmazza jegyeidet és feljegyzéseidet)
  • okleveleket és bármit (füzet, könyv, stb.), amiről úgy gondolod, hogy szívesen megmutatnád nekünk
  • egy Téged is ábrázoló, számodra fontos fényképet!

Művészeti alkalmassági (0021 – drámatagozatra jelentkezetteknek):

Készülni kell:

• 3 verssel (megtanulva – lehetőleg nem a kötelező memoriterek közül)
  • 1 monológgal (megtanulva)
  • 1 dallal/népdallal (alap esetén CD-n, vagy pendrive-on mp3 formátumban hozd, lejátszót biztosítunk)

„Az egyetlen igazi tanulás: a lényünkben szunnyadó tudásnak tevékennyé ébresztése.” (Weöres Sándor)