Jégpálya

“Lobogó Jégcsarnok”
Budapest IX. Kerületi Weöres Sándor Általános Iskola és Gimnázium Jégcsarnoka

Felújítás utáni tervezett újranyitás: 2018.10.01!

(1098. Budapest, Lobogó u. 7.)

004486jegcsar03

Általános NYITVATARTÁS (közönségkorcsolyázás):

Szombat – vasárnap
  TANFOLYAM MINDEN KOROSZTÁLYNAK!

11.00 – 18.00 Közönségkorcsolyázás

100-0005_IMG  100-0006_IMG

Árak:

• Belépő: 300 Ft/óra
  • Korcsolya kölcsönzése: 300 Ft/óra
  • Értékmegőrző: 100 Ft/óra

A jégpálya telefonszáma (ÚJ!): 280-81-52

Hétköznapokon 8.00 – 17.00-ig a kerület általános iskolái, gimnáziumai és óvodái használják a Jégcsarnokot
szervezett oktatás keretein belül.

17.00 – 22.00 közötti szabad jégidő felett az FTC Jégkorong szakosztálya rendelkezik. Erről információ: +36-70-299-23-30

Az FTC jégkorong utánpótlás csapata felvételt hirdet 4 és 9 év közötti fiúk és lányok részére.

Jelentkezni lehet az alábbi telefonszámokon:
Kercsó Árpád: +36-30-99-84-261

Tanfolyamok: 3-13 éves korig. Tanfolyam vezető: Elek Attila, vezető edző. Telefon: 06 30 475 77 85

A Jégcsarnok küldetése, hogy:

• kerületünkben minden általános iskolás gyermek elsajátítsa és megszeresse a korcsolyázás alapjait, a délelőtti szervezett tanórákon, és a hétvégi tanfolyamokon.
  • a gimnázium tanulóinak sportolási lehetőséget biztosítani a testnevelés órákon.
  • segítse a jeges versenysportok utánpótlás nevelését.
  • otthont adjon a Magyar Speciális Olimpia Szövetség gyors- és műkorcsolyázóinak.
  • a felnőttek részére az amatőr sporton keresztül, segítse az egészséges életmód kialakítását.
  • kellemes szórakozást biztosítson a “közönségkorcsolyázás” ideje alatt minden látogató számára.

15 év jégkorszak

Iskolánk jégpályája a 2017. június 15-én bezárt tanévben maga mögött hagyta a tizenötödik szezont is.

Ez már igazi jégkorszak!

A Magyarországon egyedülálló kis létesítmény túlélve minden nehézséget olyan sportolási lehetőséget nyújt a kerületi iskolásoknak, óvodásoknak, lakosságnak, jégkorong utánpótlásnak, amatőr hokicsapatoknak, aminek nincs párja hazánkban.

A napi 14 órában üzemelő pálya óriási igénybevételnek van kitéve. Az elmúlt 15 évben több, mint tizenhatezer fiatal tanult meg itt korcsolyázni.
Bár az ütött-kopott épületen nem látszik, több jelentős beruházás is történt a közelmúltban.

Új fagyasztógép és új Rolba (jégfelújító) biztosítja a zavartalan működést.
Felújításra került a világítórendszer. Sajnos ennek egyetlen negatívuma, hogy a fényárban úszó csarnokban jobban lászik, az épületre is ráférne a renoválás, szigetelés.Bízunk benne, hogy ez a közeljövőben meg is fog történni.

A Weöres Jégcsarnoka 2005-től a Magyar Speciális Olimpia Szövetség gyors- és műkorcsolyázóinak hazai bázisa. A két koris szakágnak a 2017-es volt a harmadik olimpiája. USA és Korea után Ausztriából is érmekkel tértek haza.

A március 14-24. között rendezett Téli Világjátékokon a gyorskorcsolyázók 8 arany, 3 ezüst, 3 bronzérmet és egy 5. helyezést, a műkorcsolyázók 1 arany, 1 ezüst, 1 bronz és egy-egy 4. és 5. helyezést értek el. A válogatottnak öt ferencvárosi versenyzője van, büszkék vagyunk rájuk és arra, hogy edzéseik egy részét a mi iskolánkban tartották.

„Az egyetlen igazi tanulás: a lényünkben szunnyadó tudásnak tevékennyé ébresztése.” (Weöres Sándor)